Ana Sayfa | English
 
 
Ana Sayfa E-Posta English
 

EKOL' DEN HABERLER

MÜŞTERİ DOSTU ESDOR'DAN BİR YENİLİK DAHA !

ESDOR EKS 300

Misyonu gereği Yenilikçiliği ilke edinen ve bu nedenle Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız sürdüren Ekol Otomasyon, müşteri taleplerini titizlikle değerlendirerek  ihtiyaca uygun modeller geliştirmeye devam ediyor.

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapmalarına imkan veren ESDOR ürün yelpazesine yeni bir ürün daha katıldı. Çok fonksiyonlu ve kullanıcı kolaylıklarına  sahip ESDOR EKS 300 Akıllı Kapı  modeli, teknik donanımı, kalitesi ve estetiği ile kullanıcılardan tam not aldı.

Üstün özelliklerinin yanısıra uygun fiyatıyla da tercihleri değiştiren EKS 300, kolay ve çabuk montajıyla  uygulamacıların da gözdesi olmaya aday bir ürün.

Ekol'e ulaşan müşteri geri bildirimlerinde, genel olarak otomatik kapıların montajlarında  yaşadıkları sıkıntıları EKS 300 montajında yaşamadıklarını ifade ederek “Terzinin yüzünü ütü güldürür “ diye bir söz vardır. Biz bu sözü “otomatik kapı teknisyeninin yüzünü EKS 300 güldürür” şeklinde değiştirdik” dediler.

 

... İlk Otomatik Kapılı Vapur "Fatih" Hizmete Girdi.

İstanbul Beşiktaş- Kadıköy hattında seferlerine başlayan ve ilk otomatik kapılı vapur olan Fatih'e yolculardan övgü yağdı.

”Beş yıldızlı otel gibi” ifadesiyle dizaynı ve konforundan duydukları memnuniyeti dile getiren yolcular, otomatik kapı kullanılmasının konfora güvenlik unsurunu da katarak kaliteyi daha da yükselttiğini belirttiler.

Firmamızca üretilen ESDOR Otomatik Kapıların kullanıldığı Fatih vapuru hakkındaki görüşlerini sorduğumuz yolculardan emekli bir deniz subayı ,” Zaten en tehlikeli sulardan biri olan bu denizde yolcu taşıyan bu vapurlarda özellikle çocukların,bedensel engellilerin ve aceleci yolcuların can güvenliğinin kontrol altına alınmasını sağlaması bakımından çok önemli bir hizmet verdiğiniz için teşekkür ederim.” sözleriyle memnuniyetini ifade etti. ”Böylesine önemli bir "ilk" üretimin Türkiye'de yapılmış olmasından gurur duydum” dedi.

     
Fatih vapurunda kullanılan ESDOR Otomatik Kapı Sistemi, açma kapasitesinin yüksekliği, açılma ve kapanma güvenliği, kullanma kolaylığı bakımından yüksek niteliklidir.Korozyona karşı dayanıklı sağlam yapılı bileşenlerden oluşan kapıların, mekanik sistemlerinin özel dizaynı da sağa -sola 10 derece eğim toleransı sağlamaktadır. Nemden,sarsıntıdan,ısı değişikliklerinden etkilenmeyen sistem,hatalı kullanıma izin vermemektedir. Ancak acil durumlarda kolaylıkla müdahale edilebilme fonksiyonununa sahiptir. 6.00 M açılma genişliğiyle de sınıfında bir ilk
olan ESDOR vapur kapıları milyonlarca tur çalışabilecek ve uzun yıllar hizmet edebilecek niteliktedir.   

... İlk Otomatik Kapılı Vapur "Fatih" Denize İndi.

    

''Haydi İstanbul Vapurunu Seç'' kampanyasında İstanbullular'ın 8 model arasından oylarıyla belirlediği 4 numaralı şehir hatları vapurunun ilki törenle suya indirildi.
Vapurun inşa edildiği Tuzla Çelik Trans Tersanesi'nde düzenlenen törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 370 bin kişinin oy kullandığı kampanyada 150 bin kişinin oyu ile 4 numaralı vapurun beğenildiğini dile getirdi.
Topbaş, ''Şehir hatları vapuruna çok yakın dizayn edilen bu gemi ile bu şehrin simgesi olan vapurların yaşamasını sağlamış olduk. Bu vapurlar İstanbul'un simgesi'' diye konuşarak,
toplam 20 tane yaptırılacak olan vapurların Türk mühendis ve işçileri tarafından inşa edildiğini, her türlü konfora ve teknik donanıma sahip olduğunu vurguladı.


Başbakanlık Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu da Türkiye'nin gemi inşa sanayinde dünyada dördüncü, yat sanayinde de dünyada üçüncü olduğunu söyledi.
Tuzla'nın dünya ticaret filosuna yaptığı katkılarla anılmasını isteyen Naiboğlu, yakında İzmit, Akdeniz, Karadeniz ve Ege'de tersane ve yat imal yerleri yaparak deniz ticaretine destek vereceklerini bildirdi.
İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy da 19 yıl sonra ilk şehir hatları vapurunun filoya katıldığını ifade ederek, bugün Türk tersanesinde Türk mühendis ve işçileri tarafından yapılan bu vapurun denize indirilmesinin gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Bugüne kadar birçok proje yaptıklarını, ancak hiçbirisinde bu kadar heyecan duyup hummalı bir çalışma içine girmediklerini anlatan Paksoy, bu vapur boğaz suları ile buluştuğu zaman İstanbul'a kalıcı bir eser bırakmış olacaklarına dikkat çekti.


Vapurun inşa edildiği Çelik Trans Tersanesinin sahibi Ahmet Ötkür ise 2007 yılı Mart ayında ihalesi yapılan ilk 5 vapurdan ilkinin inşasına 20 Ekim 2007 tarihinde başlandığını ve 3'er aylık aralarla 2009 yılında 5 vapurun teslimatını tamamlayacaklarını dile getirdi.Ötkür,Fatih isimli vapurun dünyanın en gelişmiş manevra kabiliyetine sahip olduğunu belirterek, yeni vapurun mevcut vapurlardan çok daha kısa zamanda seferlerini tamamlayacağını, gelişmiş seyir cihazları ve yüksek ivmeli yavaşlama ve hızlanma özellikleri ile yüksek güvenlikte inşa edildiğini kaydetti.
 Geniş ve ferah salon, panoramik camlar, iklimlendirme-klima sistemi ve minimum titreşime sahip geminin, üst, ön ve arka bölümü açık dizayn edilerek geniş güverte alanları oluşturulduğunu belirten Ötkür,otomatik kapı sistemi sayesinde gemi iskeleye yanaşmadan kapıların  açılmayacağını,böylece oluşabilecek herhangi bir tehlikenin önüne geçileceğini ifade etti. AA. 23.07.2008

 

... İstanbul Şehir hatlarında kullanılmak üzere yapılmakta olan vapurların  kapıları ESDOR olacak.

                                         

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımında kullanılacak yeni vapurları belirlemek amacıyla düzenlediği “Haydi İstanbul Vapurunu Seç” kampanyasının sonuçlarını Başkan Kadir Topbaş açıkladı. İnternetten ve şehrin çeşitli noktalarına kurulan sandıklardan oy kullanan toplam 368 bin 575 İstanbulluların yüzde 41’i klasik Şehir Hatları vapuruna en yakın 4 numaralı modele oy verdi.

Ortaköy’deki İDO İskelesi’nde gerçekleşen basın toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Vural ile İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy da katıldı. Kampanyanın sonuçlarını kamuoyuna açıklayan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un yeni vapurunun 8 ayrı model arasından seçilen 4 numaralı vapur modeli olduğunu açıkladı.

Günümüz Şehir Hatları formuna en yakın model olan 4 numaralı vapurun üst, ön ve arkası açık, güvertede oturma yerleri mevcut. Köprü güvertesinde de tente ve oturma yerleri olan vapurda alt balkonlar da bulunuyor. Özürlülerin, yaşlı ve bebek arabalı yolcuların kullanımına uygun olarak dizayn edilen vapurlarda engelli yolcuların kıç balkonu kullanabilmeleri için imkan tanındı. Halen kullanılan Şehir Hatları vapurlarına göre çok daha fazla manevra kabiliyetine sahip yeni vapurlar, İstanbullulara yüzde 40 oranında zaman kazandıracak. Tamamen Türkiye’de inşa edilecek vapurlar 2008 yılı sonunda İstanbul’un denizlerini süslemeye başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İTÜ Gemi İnşaat Fakültesi ile birlikte tasarladığı vapurların boyu 59, eni 11 metre ve 16 deniz mili hız kapasitesine sahip. Halen kullanılan vapurlardan yaklaşık 2 kat daha hızlı yolculuk imkanı sağlayacak vapurlar 2 katlı olacak ve 1500 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Ekol Otomasyon Sistemleri A.Ş. tarafından yapılacak olan otomatik kapı sistemi sayesinde vapur iskeleye yanaşmadan kapılar açılmayacak. Böylece daha önce vapur yanaşırken atlanılması nedeniyle yaşanan deniz kazaları da önlenmiş olacak. Vapurlarda ayrıca evcil hayvan barınağı, revir, büfe bulunacak. 1,5 asır boyunca Şirket-i Hayriye ile Şehir Hatları’nın sembolü olmuş çift çapalı ay yıldızlı baca da korunacak.


   Esdor ve Kone ürünleri Kapı Fuarı 2008 de tanıtıldı.

 

 

5-8 Haziran 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kapı Fuarı'nda (Door Fair)  standımız ilgi odağı oldu.Yeni ve farklı tasarımıyla çağdaş mimariye çözüm ortağı olan Esdor otomatik kapılar,montaj kolaylıkları ve uygun fiyatıyla ziyaretçilerin dikkatini çekti.Hermetik kapıda tartışmasız lider olan Kone Hermetik kapıları daha yakından inceleme olanağı bulan ziyaretçiler için asıl sürpriz , değişik marka otomatik kapıları yönetebilen yüksek teknoloji ürünü Unidrave Kontrol Ünitesi oldu.Özellikle servis,bakım ve onarım konusunda devrim niteliğindeki bu ürün, servis hizmeti veren kuruluşlar tarafınca adeta sürpriz olarak değerlendirildi.

 Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen Kapı Fuarı'ndaki standımızda temiz oda kapıları ile yeni bir ürün olan Koruyucu band (sedye çarpma bandları) ve süpürgelikler de tanıtıldı.                     


...Waldoor, Kone Group'a Katıldı.

Eldebe Waldoor B.V. 2003 yılının başında, dünyadaki asansör ve yürüyen merdiven şirketlerinin en önde gelenlerinden biri olan KONE GROUP'a katıldı.

Tasarım ve geliştirme, üretim ve lojistik, kalite, pazarlama birimlerinden oluşan profesyonel yapısıyla komple giriş konseptlerini geliştirmekte ve gerçekleştirmektedir.

 

 


.EKOL ASAD'dan Takdir Belgesi Aldı.

 

..                                       

Ekol Otomasyon Sistemleri A.Ş., 4077 sayılı kanun gereğince Türkiye’de “Garanti verme yetkisi”ne sahip olan ilk firma olarak Otomatik Kapı sektöründe garanti verme geleneğini başlatmıştır.

Diğer firmaların da aynı niteliği kazanmasıyla haklı rekabet ortamının oluşmasını sağlamak amacıyla ASAD’ne öneride bulundu. ASAD Yönetim Kurulu’nun özveriyle çaba harcayarak yürüttüğü bir dizi çalışma sonucunda ASAD üyesi 62 firmanın TSE ve Sanayi Bakanlığı’na başvuruları toplu olarak yapıldı ve belgelendirme çalışmaları tamamlandı.

 

“Kaliteli ürün ve hizmet sunarak  tüketici memnuniyeti sağlamak ve üstün hizmette yarışla rekabeti güçlendirmek “ amacıyla çok önemli bir çalışmanın başlatılmasında öncü olması nedeniyle EKOL OTOMASYON SİSTEMLERİ A.Ş. ASAD Takdir Belgesi ile ödüllendirildi. 

 

 


...Ekol Otomasyon Sistemleri A.Ş.’nin TTGV ve TÜBİTAK onayı  ve desteği ile gerçekleştirdiği iki yıllık proje     çalışması sonucunda üretilen ESDOR otomatik akıllı kapılar, kullanıcılarına  yüksek kaliteyi uygun fiyatla alma imkanı sağladı.

 

Son yıllarda otomatik kapı kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinden, çeşitli kalite ve markalarda otomatik kapı mekanizması ithal edildi. Ancak ürünün niteliği, fonksiyonları  ve kullanım esnasında karşılaşılacak sorunlar konusunda yeterince  bilinç sahibi olmayan ve ürün seçimi konusunda hangi kriterlere bakması gerektiğini bilemeyen bir müşteri potansiyeli olan ülkemizde, alım gücünün de düşmüş olması, düşük kaliteli ürünlerin tercih edilmesine neden oldu. Fakat sık sık  karşılaşılan arızalar, yetkili servislerin bulunmayışı, kısa sürede ortaya çıkan deformasyonlar... otomatik kapı kullanıcısını zor durumda bıraktı.

 

Türkiye’de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca onaylanmış garanti belgesi veren ilk  firma olan Ekol Otomasyon Sistemleri A.Ş., müşterilerin taleplerini de dikkate alarak, Avrupa Standartlarına uygun, daha pratik ve ekonomik bir otomatik kapı üretmek üzere ar-ge çalışmalarına hız verdi.

 

TTGV ve TÜBİTAK’ın onaylayıp desteklediği iki yıllık proje çalışması sonucunda, istenilen tüm kapı fonksiyonlarına ve birçok kullanıcı kolaylıklarına sahip  ESDOR Otomatik Akıllı Kapılar üretildi.

 

ESDOR Otomatik Akıllı Kapılar, 12 cm mekanizma yüksekliği ile estetik bir görünüm sunmanın yanı sıra, modüler olması ve montaj kolaylıklarıyla uygulamacıların işini kolaylaştıran bir ürün. Elektromekanik ve kanat ünitesi olmak üzere iki paket halinde satışa sunulan ESDOR, montaj teknisyeninin ek montaj elemanına ihtiyaç duymadan, bir montaj anahtarıyla monte edebileceği şekilde dizayn edildi. Ayrıca istendiğinde manuel sürme kapı olarak da kullanılabilme özelliğine de sahip.

 

Estetik görünümüyle mimari arayışlara, kalitesi ve ekonomikliğiyle de kullanıcılara yeni bir alternatif çözüm olarak piyasaya sunulan ESDOR Otomatik Akıllı Kapılar, satış sonrası servis hizmetleriyle de kullanıcılarına avantaj sağlıyor.

 

Firmamızın AR-GE departmanında ürün geliştirme çalışmaları aralıksız olarak  sürdürülüyor.

 

Dünya genelinde yaşanan, ancak ülkemizdeki etkileri diğer faktörler nedeniyle daha da ağır olan  ekonomik kriz ve istikrarsızlık ortamında tüketicinin alım gücü giderek düşmektedir. Bu durumda müşteri tercihleri, kalitesi düşük, kullanım ömrü kısa ama ucuz ürünlere yönelmektedir. Fakat otomatik kapı konusunda bilgisi olan kullanıcılar için böylesi bir tercih mümkün olmamaktadır. Yeterli bilgisi olmayanlar da sıkıntıya düşmektedir. Ekol, bu gerçeği dikkate alarak kaliteden ödün vermeksizin  daha ekonomik ürünler geliştirmek üzere ar-ge çalışmalarını hızla sürdürmektedir.