Ana Sayfa | English
 
 
Ana Sayfa E-Posta English
 

 
OTOMATİK YANA KAYAR KAPI
 

 

Farklı ve Yeni

EWS otomatik akıllı kapılar, dizaynı, yüksek teknolojisi ve montaj kolaylıklarıyla mevcutlardan farklı ve yeni bir çözümdür. Çağdaş yapı anlayışının ihtiyacı olan tüm fonksiyonları, kalite ve estetik unsurlarını da kapsayarak karşılar.

Mekanizma yüksekliği 12 cm.dir. Modüler sistem elektromekanik ünitesinin montajı çok kolaydır. Üstün zekalı (intelligent) kontrol sistemiyle her türlü kullanım hatalarından kaynaklanacak arızalara karşı kendini korur. Akıllı, düşünebilen, yorumlayabilen self-monitoring kontrol sistemi ile değişen koşulları algılar, hız ayarını otomatik olarak yapar ve ani hareketlere izin vermez.


EWS Otomatik Akıllı Kapılar Fonksiyoneldir

Çalışma hızı, açılma aralığı, bekleme süresi isteğinize göre ayarlanabilir.

Gelişmiş mikro işlemcisi ile açma-kapama mesafelerini otomatik ayarlar.

Otomatik açılma-kapanma, tek yön, kış açıklığı, sıralı açılma (airlock),   açık, kapalı fonksiyonlarıyla kullanıcının isteklerine hizmet eder. Her türlü kullanım hatalarında sinyal verir (led). Kullanım hatalarından doğan arızaların doğru saptanmasını sağlar.

 ES 30 Kanat Tipleri için tıklayınız


Esdor otomatik kapı üniteleri TSE Yeterlilik Belgesi ve Sanayi Bakanlığı izni ile Garanti Belgesi verme yetkisine sahip Ekol'ün teknik desteği ve Esdor profil sistemleri ile satışa sunulur.


 
ESDOR KAPILARI 21. YÜZYILIN ÜRÜNÜ:
 
15 yıldan fazla otomatik kapı deneyimi ile yapılan AR-GE sonucunda geliştirilen akıllı bir sistemdir. Akıllı,düşünebilen,yorumlayabilen Self-monitoring kontrol sistemine sahiptir. Kontrollü hareketi sayesinde uzun yıllar çalışmayı garanti eder. Esdor Akıllı Kapılarda bulunan ve üstün zekalı (intelligent) olarak tanımlanan bu sistem her türlü kullanım hatalarından kaynaklanacak arızalara karşı da kendini korur. Kapı kanatlarının ağırlığına göre hız ayarını otomatik olarak yapar ve ani hareketlere izin vermez. Kapı hareketi sürekli olarak hesaplanır ve hafızaya kaydedilir. Buna göre sistem kendini her an engellere karşı korur. Böylece yüksek performans sağlanır.
21.yüzyılın ürünü Esdor® kayar kapı ünitesi kolay ve çabuk montajı ile mükemmel bir çözümdür. Mevcut ve yeni kapılara (alüminyum,ahşap,cam,PVC) kolaylıkla uygulanabilir.
 
MEKANİZMAYA AİT BİLGİLER:
1-Kontrol Ünitesi:
1.1-Çift yön, tek yön, açık, kapalı ve elektromekanik kilitli, kış açıklığı, sıralı açılma (airlock), acil açma, gece kilidi vb kullanıcı fonksiyonlarına sahiptir.
Tek yönde isteğe bağlı olarak her kapanışta kilitlemeyi sağlar. Kış açıklığının istenilen ölçüde ayarlanmasına izin verir.
1.2-Açılma – kapanma hız ayarları (0.15 m/sn ile 1.1 m/sn), açık kalma süresi (0-60 sn), açma ve kapanma hassasiyetleri, kış açıklıkları, kapalı baskı kuvveti, açık tutma kuvveti, sağ-sol yönleri, elektromekanik kilit konumları ayarlanabilir. Açılma-kapanma sonlarında hız otomatik olarak bilgisayar tarafından düşürülerek ayarlanır. İtme güçleri ayarlanarak rüzgar direnci sağlanabilir.
1.3-Kapı açılma genişliği tekli kanatlarda 1,5 m , çiftli kanatlarda 3 m ye kadar yapılabilir.
1.4-Taşıma kapasitesi 1 kanat için 150 kg, çift kanat için 200 kg dır.
1.5-Açılırken durma, kapanırken geri dönüş hassasiyet ayarları bulunmaktadır. Açılma, kapanma sırasında önde veya arkada bir engelle karşılaştığında(radar ve fotosellerin dışında), otomatik hareketini geri alır. Kendisine ve engellere zarar vermez. Kapı kullanıcı tarafından elle 5 cm açıldığında otomatik devreye girer, tamamen açılır.
1.6-LED göstergesi vardır. Her türlü kullanım hatalarında ışıklı sinyal verir. İsteğe bağlı sesli sinyal verilebilir. Bu özellik kullanım hatalarından meydana gelebilecek arızaların doğru saptanmasını sağlar. Göstergede o anki durum ve herhangi bir hata harfler ya da sayılarla bildirilir. Elektronik ünite hafızasında her hangi bir hatanın meydana geldiğini saklar ve istendiğinde bu bilgiye ulaşılabilir.
1.7-Fotosel yalnızca kapı hareket durumundayken devrede olur, kapalı durumda devreden çıkar.
1.8-Gelişmiş mikro işlemcisi ile açma ve kapanma mesafelerini otomatik ayarlar. Elektrik kesilmesi sonrası mekanizma, otomatik olarak kendini programlar.
1.9-Çalışma voltajı 230 volt (180-264 V) olup elektriği parazitlere karşı filtre eder. Elektronik ünite her türlü şase durumunda kendi korur, herhangi bir arızaya yol açmaz.
2-Dijital ve Anahtarlı Fonksiyon Seçici Kumanda Butonları:
Kapının hareketleri isteğe bağlı olarak dijital veya anahtarlı kumanda butonları ile görevli tarafından kontrol edilebilir. Bu özel kumanda butonları istenilen yere monte edilebilir ve aşağıdaki fonksiyonlar kullanılabilir :
-Çift yön
-Tek yön
-Açık
-Kapalı
-Kış açıklığı
 
3-Motor:
3.1-Motor, DC tip, yüksek kaliteli (24 V, 3500 rpm, 1/15 redüktörlü), periyodik bakım gerektirmeyen, yoğun kullanıma uygun ve titreşim yapmaması için süspansiyon sağlayacak şekilde monte edilmiş olup çok sessiz ve titreşimsiz çalışır.
 
4-Aksesuar ve Opsiyonlar: Aksesuar bağlantıları için 24 Vdc enerji bulunmaktadır.
4.1-Açma Sistemleri: Radar , el yaklaşım cihazı, kart okuyucu, şifre cihazı, parmak izi okuyucu, anahtarlı buton, uzaktan kumanda vb. açma sistemleri ile açılıp otomatik olarak kapanır.
4.2-Fotosel: Otomatik açılan kanadın açık kalma süresi dolup kapanışa geçtiği an, radar algılama sahası dışında bulunması muhtemel cisimlere hareketli kanadın çarpmasını önlemek amacıyla tesis edilecek sistemdir.
4.3-Akü Ünitesi: Kapı ağırlığına bağlı olarak 200-350 defa açılıp kapanır. Boşalan akü bataryası elektrik geldiğinde kendini şarj eder.
4.4-Elektromekanik kilit: Kumanda butonu ile veya tek yönde her kapanışta kapıyı kanattan kilitleyen elektromekanik kilit sistemine sahiptir.
5-Mekanik:
5.1-Montajı çok kolaydır.(Fişi tak , çalıştır).
5.2-Kapı, elektrik kesintilerinde manuel olarak çok rahat açılıp kapatılabilir.
5.3-Raylar alüminyum ve doğal eloksallidir.
5.4-Kendinden kilitlemeli orijinal alüminyum kapaklara sahiptir. Servis yapılması gerektiğinde kapaklar yerinden sökülmeksizin, elle kolayca açılabilir ve açık durabilir.
6-ESDOR® Otomatik Kapı Alüminyum Üniteleri: ES 30, ES 20
Esdor otomatik yana kayar kapı üniteleri uluslararası kalite ve güvenlik şartlarını taşımaktadır. (CEstandartları). ISO 9001 sertifikalı ,Türkiye'nin ilk TSE yeterliliğine sahip ve Sanayi Bakanlığı izni ile Garanti Belgesi düzenleyen Ekol'ün katkıları ve Esdor® alüminyum profil sistemleri ile satışa sunulur.